
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Accuracy | 1.6 % |
| Threshold Voltage | 2.63 V |
| Reset | No Manual Reset |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63638
Ext.Price$0.63638
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63638 | $0.63638 |
| 10 | $0.53914 | $5.39140 |
| 25 | $0.49539 | $12.38475 |
| 50 | $0.45519 | $22.75950 |
| 100 | $0.41826 | $41.82600 |
| 300 | $0.40924 | $122.77200 |
| 500 | $0.40042 | $200.21000 |
| 1000 | $0.38994 | $389.94000 |
